Atrakcje Turystyczne w Gminie Warka

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe w mieście Warka cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno turystów jak i mieszkańców. Spływy po naszej rzece nie sprawiają większych trudności, również początkujący kajakarze poradzą sobie bez problemu.

Odkrywaj dziedzictwo i zdobywaj skarby

Questy

Jeśli lubisz igraszki intelektualne, zabawę w podchody i dreszczyk emocji związany z szukaniem skarbu to polecamy questy. Idealnie sprawdzają się w grupach 4-7 osób. Integrują, pozwalają na wzmocnienie pracy zespołowej. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy historycznej czy na temat trasy. Quest tj. kartka z informacjami poprowadzi - podpowiedzią będzie np. liczba guzików na mundurze pomnika Wysockiego, czy kierunek w którym patrzy koń Czarnieckiego na wareckim rynku. Wybierz quest (temat/czas przejścia) na

Geocaching

Kto z nas nie chciałby znaleźć jakiś skarb? Chociażby mały, ukryty gdzieś w ziemi, w dziupli starego drzewa czy w jakimś innym ciekawym miejscu. A gdyby to były jakieś monety… a może historyczne? Z księciem Trojdenem, generałem Pułaskim, Piotrem Wysockim lub innymi bohaterami, którzy odcisnęli swe piętno na historii Warki, Polski czy chociażby świata? Zapraszamy do zabawy w poszukiwaczy skarbów. Kiedyś do tego potrzebny był kompas a dzisiaj, w dobie elektroniki, wystarczy smartfon lub inne urządzenie z systemem nawigacji GPS. Geocaching, bo o tej zabawie mowa, to gra terenowa polegająca na odnajdywaniu oraz ukrywaniu skrzynek ze skarbami, tzw. „keszy”. W zabawie tej może uczestniczyć praktycznie każdy, nawet jeśli nie masz urządzenia z GPS-em to dzięki opisowi skrzynki na stronie www będziesz w stanie także do niej dotrzeć. Chcesz znaleźć prawdziwy skarb? Wejdź na www.opencaching.pl, zarejestruj się, zapoznaj z zasadami i wyrusz na wyprawę po skarb. Nie zapomnij zabrać saperki, rękawic i… czegoś do pisania.

Zabytki i miejsca pamięci

Jeśli lubisz poznawać spokojnie miasto, odwiedzając kościoły i pomniki sprawdź, co warto zobaczyć w Warce. Możesz uatrakcyjnić zwiedzanie korzystając z historycznej gry na smarfona "Poznaj Warkę", w której zbierając QR kody dowiesz się więcej o dziejach danego miejsca na szlaku.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

Odremontowane świeżo Muzeum jest niewątpliwie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Warki. Otoczone jest urokliwym parkiem krajobrazowym nad Pilicą, ze ścieżkami, altanami, strefą zdrowia i relaksu, gdzie można zorganizować np. wykład w terenie o walorach jabłka i poczęstunek lokalnymi produktami.

Ekspozycja stała pałacu Pułaskich pokazuje działalność Kazimierza Pułaskiego w Polsce i na ziemi amerykańskiej oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym USA. W stylowych wnętrzach Muzeum zgromadzono zestawy mebli, malarstwo, tkaniny, zegary, broń, srebro, porcelanę, a także dokumenty, stare mapy i starodruki.
Strona WWW muzeum