Jabłkowa Warka

Szkółka Owocowa Bończa

Szkółka Owocowa Bończa

Opis miejsca

To przestrzeń kreatywnej zabawy i edukacji. Pokazujemy naturę i jej związek z człowiekiem. Opowiadamy o ekologii, zmienności pór roku, cyklu życia, potędze i pięknie przyrody. Mówimy o ludziach, historii regionu i jego sadowniczych tradycjach. A wszystko z jabłkiem w tle w Największym Sadzie Europy. Oferta Szkółki skierowana jest do grup szkolnych. Na gości odwiedzających Szkółkę czeka bogata oferta: zapraszamy na wycieczkę do sadu na zajęcia wśród jabłoni, wybierzemy się do ogrodu, gdzie uczestnicy zajęć będą mogli przekonać się jak rosną i skąd biorą się jabłka, opowiemy o owocach, drzewach i całym ekosystemie oraz miejscu i roli człowieka. Po wycieczce do sadu zapraszamy na zajęcia na plac zabaw i do świetlicy, gdzie z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych usystematyzujemy i utrwalimy zdobytą w sadzie wiedzę. Oprócz oferty edukacyjnej proponujemy również możliwość zakupu tradycyjnych przetworów owocowych na bazie jabłka oraz świeżych owoców prosto od sadownika.

W pakiecie m.in. materiały edukacyjne towarzyszące warsztatom, pokazom i opowieściom: „Od jabłuszka do kwiatuszka, od kwiatuszka do jabłuszka”, „Smaczne i zdrowe”, „Jabłoniowy kalendarz”, „Z sadu na stół”, „Odmianowy zawrót głowy”.

Tutaj kupisz

 

Oferta

Przestrzeń kreatywnej zabawy i edukacji jabłkowej, pokazujemy naturę i jej związek z człowiekiem, sprzedaż przetworów domowych z jabłek

Kontakt

Szkółka Owocowa Bończa

Tel. 605 678 110

malgorzata.podkowinska@interia.pl

Strona WWW

Dojazd - Mapa Google

Kategoria

- Edukacja

- Rekreacja

Odbiorcy

Wiek

5-12 lat

Liczba

8 - 40 osób

Rodzaj

- Grupy dzieci

- Rodziny

- Turysta idywidualny

- Kolonie

Cena

Do uzgodnienia w zależności od zakresu i liczby osób

Dostępność

W sezonie 1.05 – 30.10 po uprzednim uzgodnieniu