Jabłkowa Warka

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Opis miejsca

Na szlaku jabłkowym zapraszamy do zwiedzania multimedialnej wystawy w Muzeum im. K. Pułaskiego pt. „Warka – miasto dotknięte historią”. Wystawa zawiera Bazę wiedzy o Warce, a w niej wiele informacji o wareckim regionie, powszechnie nazywanym „największym sadem Europy”. To miejsce, gdzie można zetknąć się z historią miasta – m.in. dowiedzieć się co sprawiło, że jabłka stały się ważnym elementem rozwoju gminy, poznać pionierów sadownictwa w regionie oraz miejsca, skąd wiedza i doświadczenie wpłynęły na obecny sadowniczy charakter regionu. Przewodnik Muzeum opowie legendy związane z jabłkami na ziemi wareckiej.

Wystawa stwarza okazję do poznania bliżej historii Warki, w sposób nowoczesny, a jednocześnie bardzo przystępny.

Muzeum otoczone jest urokliwym parkiem krajobrazowym nad Pilicą, ze ścieżkami, altanami, strefą zdrowia i relaksu, gdzie można zorganizować np. wykład w terenie o walorach jabłka i poczęstunek lokalnymi produktami.

Ekspozycja stała pałacu Pułaskich pokazuje działalność Kazimierza Pułaskiego w Polsce i na ziemi amerykańskiej oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym USA. W stylowych wnętrzach Muzeum zgromadzono zestawy mebli, malarstwo, tkaniny, zegary, broń, srebro, porcelanę, a także dokumenty, stare mapy i starodruki.

Oferta

Wystawa ,Warka - Miasto dotknięte historią,

Kontakt

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

ul. Kazimierza Pułaskiego 24 Warka

Tel. +48 667 22 67

rezerwacja@muzeumpulaski.pl

Strona WWW

Dojazd - Mapa Google

Kategoria

- Edukacja

- Rekreacja

Odbiorcy

Wiek

0-100 lat

Liczba

w grupach: 10-25 osób

Rodzaj

- Turysta indywidualny

- Grupy zorganizowane

- Rodziny

Cena

Informacje o biletach na www.muzeumpulaski.pl

Dostępność

10:00-18:00